Zgłoszenia do Funduszu można składać wyłącznie drogą elektroniczną, przez formularz dostępny na stronie Funduszu, w terminie od 30 września do 10 października 2024 r. do godz. 17:00.
Fundusz wybiera corocznie do czterech osób, które rozpoczynają pierwszy rok aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych (OIRP) w Warszawie. Wybrane osoby, nasi laureaci, otrzymają wsparcie finansowe, które obejmuje:
Roczne opłaty OIRP są uiszczane w imieniu wybranych beneficjentów bezpośrednio do OIRP w dwóch ratach każdego roku. Zwrot opłat za egzamin wstępny i egzamin zawodowy dla beneficjenta jest możliwy po przedstawieniu rachunków potwierdzających płatność i zdanie egzaminu, z zastrzeżeniem warunków określonych w regulaminie Funduszu.
Fundusz nie pokrywa innych kosztów, w tym kosztów zakwaterowania czy zakupu pomocy naukowych.
Fundusz wspiera osoby, które:
Do Funduszu mogą kandydować osoby, które jednocześnie spełniają wszystkie poniższe kryteria:
Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego Funduszu jest spełnianie przez laureata Funduszu kryteriów akademickich OIRP (obejmujących w szczególności obecność na wykładach, zdanie kolokwiów) oraz warunków Funduszu.
Pierwsza transza opłat za aplikację radcowską oraz zwrot opłat za egzamin wstępny (jeśli dotyczy) zostaną wypłacone po formalnym przyjęciu kandydata do programu Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz, wpisaniu na listę aplikantów przez OIRP w Warszawie oraz złożeniu ślubowania.
Warunkiem dokonania płatności drugiej transzy za dany rok aplikacji radcowskiej jest złożenie przez laureata sprawozdania półrocznego w terminie do 16 czerwca danego roku, zawierającego następujące informacje:
Warunkiem kontynuacji wsparcia finansowego Funduszu w kolejnych latach jest złożenie przez laureata sprawozdania rocznego zawierającego następujące informacje:
Fundusz ma prawo zaprzestać wsparcia finansowego w przypadku:
Fundusz ma prawo zaprzestać wsparcia i zażądać zwrotu uprzednio udzielonego wsparcia finansowego, jeżeli laureat:
Złożenie kompletnego wniosku od 30 września do 10 października 2024 r. do godz. 17:00.
Złożenie dodatkowej dokumentacji od 25 października do 8 listopada 2024 r. do godz. 17:00.
Rozmowy kwalifikacyjne z Kapitułą między 5 a 12 grudnia 2024 r.
Wybrani laureaci zostaną poinformowani o decyzji Kapituły do 16 grudnia 2024 r.
Złożenie kompletnego wniosku od
30 września do 10 października 2024 r.
do godz. 17:00.
Złożenie dodatkowej dokumentacji od
25 października do 8 listopada 2024 r.
do godz.17:00.
Rozmowy kwalifikacyjne z Kapitułą między 5 a 12 grudnia 2024 r.
Wybrani laureaci zostaną poinformowani o decyzji Kapituły do 16 grudnia 2024 r.
Wsparcie Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz oferujemy wyłącznie osobom, które po raz pierwszy rozpoczynają aplikację radcowską.
Wsparcie Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz oferujemy osobom, które będą realizowały aplikację radcowską organizowaną wyłącznie przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.
Prosimy o zapoznanie się z pełnym wzorem wniosku. Zachęcamy do przygotowania odpowiedzi na wszystkie pytania w odrębnym pliku, by wypełnianie formularza online przebiegło sprawnie i by wysłać go w terminie, tj. do 10 października 2024 r. do godz. 17:00.
Kandydaci wybrani do II etapu rekrutacji będą proszeni o nadesłanie dodatkowej dokumentacji do 8 listopada 2024 r. do godziny 17:00. Poprosimy o dokumenty potwierdzające potrzebę wsparcia finansowego (tj. PIT 11, 36, 37 za 2022 i 2023 rok, oświadczenie zgodne z zaświadczeniami z urzędu skarbowego określające wysokość miesięcznego dochodu na członka rodziny w gospodarstwie domowym za 2022 i 2023 rok) oraz osiągnięcia naukowe, a także skan dyplomu ukończenia studiów lub zaświadczenie z uczelni potwierdzające średnią ocen.
UWAGA: Na I etapie nie wymagamy żadnych dodatkowych dokumentów. Prosimy o nienadsyłanie dokumentacji przed zaproszeniem do II etapu rekrutacji.
Nie, formularz będzie aktywny od 30 września 2024 r. (po ogłoszeniu wyników egzaminu wstępnego).
Zgłoszenia wysłane po terminie, tj. po godz. 17:00 10 października 2024 r., nie będą rozpatrywane.
Nie. Wysłanie formularza online jest jedyną dopuszczalną formą zgłoszenia do Funduszu Stypendialnego im. Anny Manz. W razie problemów technicznych zapraszamy do kontaktu mailowego kontakt@funduszannymanz.org.
Kandydaci, którzy zakwalifikują się do II etapu rekrutacji, zostaną poinformowani do 25 października 2024 r. i poproszeni o złożenie dodatkowej dokumentacji. Następnie wybrane osoby zostaną poproszone na rozmowę kwalifikacyjną z Kapitułą. Rozmowy odbędą się między 5 a 12 grudnia 2024 r. Wyłonionych laureatów poinformujemy do 16 grudnia 2024 r.
Do Funduszu kandydować mogą osoby, które jednocześnie spełniają wszystkie poniższe kryteria:
Wsparcie finansowe na kolejne lata przysługuje tylko wtedy, gdy laureat zalicza poprzedni rok oraz nie ma przerwy między kolejnymi latami aplikacji.
Dostarczenie dokumentacji potwierdzającej potrzebę wsparcia finansowego (np. PIT, oświadczenie zgodne z zaświadczeniami z urzędu skarbowego określające wysokość miesięcznego dochodu na członka rodziny w gospodarstwie domowym) jest wymagane tylko podczas rekrutacji do programu. Jednak jeżeli w dowolnym momencie aplikacji radcowskiej inny podmiot, w szczególności Twój pracodawca, wyrazi zgodę na pokrycie rocznych opłat wnoszonych do OIRP za aplikację radcowską, musisz poinformować o tym Fundusz.
Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie znaleźć organizacji pozarządowej, Fundusz pomoże w jej znalezieniu.
Praca pro bono jest wykonywana nieodpłatnie na rzecz organizacji pozarządowej (fundacji lub stowarzyszenia) wybranej przez laureata i zaakceptowanej przez Fundusz. Praca ta musi mieć charakter prawny. Może przybrać formę konsultacji, pisania lub zmian dokumentów i umów, analiz, zgłoszeń prawnych, postępowań sądowych lub innych potrzeb prawnych, z którymi boryka się organizacja. Praca może być wykonywana na miejscu i/lub zdalnie, zgodnie z ustaleniami z organizacją pozarządową. Czas dojazdu na spotkania lub do siedziby organizacji nie liczy się jako godziny pracy pro bono. Może być wymagane podpisanie umowy o poufności z organizacją w celu wykonania pracy. Laureat nie jest zobowiązany do przekazywania żadnych darowizn finansowych na rzecz organizacji pozarządowej ani do pokrywania jej kosztów z własnej kieszeni.